от Lucifer

Знаете, че от време на време се докопвам до някаква хубава техника и обичам да разучвам и да споделям откритията си.

Този път, отново, благодарение на Васи от Асбис България, ми попадна един ASUS Transformer Prime, който имаше лошия късмет да попадне в ръцете ми за цяла седмица. Само обещанието, което дадох на Василена ме възпря да направя задълбочени изследвания върху „Колко точно от Lucifer, може да изтърпи“, както ги проведох преди малко повече от година със STREAK – а.

Като начало, само ще спомена, че таблета … ако мога използвам това име е 10.1″, базиран на nVidia Tegra 3 чипсет, което означава, че много успешно се справя с възпроизвеждането, както на тежки за графичната карта игри (в Tegra Zone има безплатна игра – Galaxy on fire 2) и то в продължение на часове, така и с възпроизвеждане на HD Video (1280×720), за мое съжаление не намерих Full HD, но предполагам, че не би трябвало да има никакъв проблем и с него.

Матрицата е IPS и предлага идеален контраст, както на тъмно, така и при по-висока светлина. Лично го пробвах с гръб към прозореца, докато слънцето печеше директно в матрицата – наложи се само леко да повиша яркостта.

Таблета разполага с много добър Power Management – от приложената снимка ще видите че издържа много. Това е до изразходване и на двете батерии разбира се, но имайте предвид, че Wi-Fi-а не беше спиран и през този ден и нещо, горкото нещо е починало не повече от 6-7 часа, докато спях. За това време на автономна работа му се падат 4-5 часа игра на Galaxy on fire, 5-6 часа гледане на YouTube клипчета и непрекъснато следене на социалните мрежи. Самият Power Management ми създаде един единствен проблем – по едно време таблета заби! Нито дисплея, нито някой от хардуерните бутони отговаряха, но един бърз рестарт оправи положението.

Това чудо на модерната техника е много … пъргаво и адаптивно. При мен дойде с инсталиран Android 4.0.2, който е официалния ъпдейт. Както вече казах – Power Management-a, който идва от ASUS е невероятен, макар че ми се иска да го видя как ще се държи с малко по-точен контрол върху процесора (да кажем със SetCPU). Като споменах за това – никога не съм разбирал OverClock-a, но специално за този продукт – не виждам и причина!

Дизайна е много … приятен. Изчистен. Корпуса е метален (често студен на пипане), но много стилен, без крещящи дизайнерски решения. Това чудо може да стои и като украса … нищо че няма да използвате целия му капацитет …

А да … и бонуса – идва с дока си, който предоставя пълна QWERTY клавиатура, лесен USB Host, SD Card reader … но може би най-важното – втора батерия!

Имам разбира се и няколко забележки – въпреки че самата клавиатура е кирилизирана (има червените БДС букви), в самата OS няма поддръжка на български. Опитах разбира се с Bulgarian Keyboard 2 на Sashomasho, но никъде не намерих на хардуерната клавиатура бутони като Ш,Щ, Ю и Ч. За това и пиша този пост от лаптопа си, въпреки желанието си да го напиша от таблета.

Другият по-съществен недостатък който забелязах е, че отварянето на USB порта на дока изисква поне магистърска инженерна степен! Отне ми малко повече от 40 минути, да намеря как, по дяволите, се очаква от мен да го отворя този порт! Бях разочарован и от това, че другият ми телефон не беше засечен при включване, въпреки че го направих да е като Mass Storage device. И да … знам че ставам нагъл, но възможността за USB Thetering между 2 Android устройства би била … забележителна!

Има и една малка конструктивна забележка – когато таблета е сложен на дока и е затворен (прилича на супер тънък netbook) е почти невъзможно да изкараш таблета, а когато таблета е изваден е много трудно да затвориш или отвориш дока.

Колкото до снимки … както можете да видите има още какво да се желае от 8MP камера.

           

           

Плюсове:

  • Удобен
  • Стабилен
  • Производителен
  • Хубава матрица
  • Дълъг живот на батерията
  • 10.1″ дисплей
  • стилен
  • QWERTY клавиатура
  • USB Host/SD Card reader

Минуси:

  • Труден достъп до USB порта
  • Не пълна поддръжка на български
  • Само дока е трудно да се отвори или затвори
  • Таблета не може да се вади в затворено състояние

Дали бих си го купил:

Да, но май ще изчакам ASUS Padphone. Повече работа ще ми върши …

Надявам се моят досег с тази чудесна играчка да ви е харесал.

Ваш,

Lucifer

Един отговор за “ASUS Transformer Prime … едно ревю, като за неделя (GeekTime)”

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

 

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux